SMS bez VAT – Złóż podpis

15-05-2009, 16:42 | admin

smsbezvat1Liczba osób korzystających z SMS-ów charytatywnych rośnie każdego roku. W 2002 roku z tego sposobu korzystało 4%, a w 2007 już 26,3 proc. darczyńców. Nie wszyscy jednak wiedzą, że SMS charytatywny jest opodatkowany tak, jak każdy zwykły SMS, 22 % stawką podatku VAT. To powoduje, że darowizna jest umniejszana o wysokość podatku, a co za tym idzie mniej pieniędzy trafia do potrzebujących.

Organizacje pozarządowe przy wsparciu merytorycznym doradców podatkowych PricewaterhouseCoopers zawiązały koalicję ”SMS bez VAT”, by, przy wykorzystaniu prawnych możliwości, doprowadzić do zmiany istniejących przepisów.

SiePomaga.pl wspiera akcję ”Charytatywny SMS bez VAT”. Poprzyj i Ty podpisując się pod listem otwartym dostępnym na: http://www.smsbezvat.pl/ .

Dziękujemy w imieniu organizacji pozarządowych i potrzebujących.


Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: ,

(2) Komentarzy

  1. Piotr P. says:

    Gdyby jeszcze operatorzy tak nie zdzierali to byłoby to idealne narzędzie do mikropłatności i cieszyłoby się pewnie sporą popularnością na siepomaga. Operatorzy schodzą jakoś ze swoich zabójczych marż w przypadku celów charytatywnych? Czy nie ma na to co liczyć i szkoda oddawać większość kasy operatorom?

  2. patryk says:

    Jeśli chodzi o zabójcze marże to w przypadku dużych akcji charytatywnych operatorzy znacznie z nich schodzą.

Skomentuj