Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

25-05-2009, 11:56 | admin

Dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, organizowany przez Fundację ITAKA, wzorem innych krajów Unii Europejskiej, już logo-mddz2po raz piąty. Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

Głównym celem tego Dnia jest zwrócenie uwagi na problem zaginionych dzieci oraz potrzebę działań profilaktycznych realizowanych wspólnie przez instytucje europejskie, agendy rządowe, szkoły, organizacje społeczne, policję.

W związku z tym dniem i swoimi dziesiątymi urodzinami Fundacja ITAKA uruchamia również nowy całodobowy bezpłatny telefon w sprawie dziecka zaginionego: 116 000, adresowany do wszystkich osób, które mogą pomóc w odnalezieniu poszukiwanych przez ITAKĘ dzieci.

Jak co roku Fundacja przypomina o podstawowych zasadach dla rodziców, których przestrzeganie powinno uchronić dziecko przed zaginięciem, jak również proponuje nauczycielom zorganizowanie lekcji wychowawczej o ucieczkach dzieci z domu.

W 2009 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego Fundacja organizuje Wielki Rodzinny Piknik ITAKI w Warszawie na Agrykoli (24 maja) oraz Konferencję we współpracy z Komendą Główną Policji (25 maja).

Patronat honorowy nad tym Dniem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rzecznik Praw Dziecka, Komendant Główny Policji i Prezydent m.st. Warszawy.

Oceń ten post:
minusplus
Brak ocen
Loading ... Loading ...

Tagi: , , ,

Skomentuj